Bramy garażowe Białystok


bramy garażowe białystok.Fima Forte Okna Drzwi
posiada w swojej ofercie bramy garażowe. Bramy garażowe można podzielić na kilka rodzajów : bramy garażowe segmentowe , bramy garażowe rolowane oraz bramy segmentowe uchylne. Bramy te różnią się sposobem otwierania, konstrukcją oraz wypełnieniem.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe
charakteryzują się tym że przy otwieraniu nie zajmują przestrzeni przed garażem dlatego możliwe jest parkowanie bezpośrednio przed bramą. Bramy segmentowe są stosowane w domach prywatnych, w halach magazynach oraz różnego rodzaju warsztatach (bramy garażowe przemysłowe). Panele z bramy przesuwają się w góre nad progiem a segmenty przesuwają się wzdłuż prowadnic chowając nad. Sufitem. Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju prowadzeń możliwy jest montaż bram w każdym budynku i w każdym obiekcie.

Bramy segmentowe są ocieplone pianką polietylenową sa bardzo szczelne więc zaleca się ich stosowanie w pomieszczeniach ogrzewanych mogą one być zarówno ręczne jak i automatyczne, otwierane za pomocą pilota. Bramy segmentowe mogą być pełne z różnymi przetłoczeniami w kolorach drewnopodobnych a także w kolorach z palety RAL.

Najczęściej stosowanymi bramami są bramy bez przetłoczeń, bramy z przetłoczeniami niskimi, bramy z przetłoczeniami wysokimi, bramy z przetłoczeniami kasetonowymi, bramy z furtką, bramy z okienkami. Powierzchnie bram mogą mieć różną powlokę np.: Woodgrain – wytrzymała powierzchnia która imituje strukturę drewna, Sandgrain- delikatna chropowata struktura, silkgrain- połmatowa powierzchnia elegancko komponująca się z nowoczesną architekturą, decograin- wykonana z odpornej na promienie uv okleiny foliowej z tworzywa sztucznego.

Bramy segmentowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, aluminium, drewna, stali, miedzi, szkła.

Montaż bram segmentowych można wykonać na dwa sposoby przed lub za otworem ( na zewnątrz lub wewnątrz), garaż musi mieć nadproże które umożliwia montaż rolety, ściany budynku powinny być otynkowane i pomalowane a posadzki wykończone ( płytki jeżeli są przeiwdziane również powinny być ułożone ) Po zamontowaniu bramy nie powinno się wykonywać żadnych obróbek tynkarskich ponieważ ewentualne zabrudzenie betonem płaszcza bramy bądź prowadnicy może spowodować nieprawidłową pracę bramy lub uszkodzenie. Nieprawidłowe i niedopuszczalne jest też montowanie bramy na glefy nie są całkowicie wyschnięte.

Bramy uchylne

Bramy garażowe uchylne są najbardziej popularne na rynku, otwierane są na zewnątrz garażu , do otwarcia tego rodzaju bramy potrzebne jest miejsce przed garażem, gdyż dolna cześć bramy wysuwa się na zewn. Garażu. Jeżeli dojazd do garażu jest niewielki bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tego typu bramy. Szerokość takiej bramy nie przekracza zwykle 3 m, dlatego przeznaczone one są głownie na jeden samochód. Bramy uchylne są bezpieczne dla użytkowników a także bezpieczne, ciężar takiej bramy jest zrównoważony sprężynami, dlatego zamknięcie jej i schowanie nie stanowi żadnego problemu bez użycia zbytniej siły. Prowadzenie bramy jest na szynach a kilkustopniowe zawieszenie jest gwarancją cichego poruszania i związanego z tym komfortu użytkowania. Bramy uchylne mogą być ocieplane, np. styropianem a od wewnętrznej strony obudowane panelami pcv, mogą być również nieocieplane wykonane z blachy trapezowej w dowolnym kolorze z palety RAL. W każdej bramce może być zamontowana furtka ułatwiające wejście bez otwierania całej bramy.

Bramy Rolowane/rolety

Kolejnym rodzajem bram są bramy rolowane, które działają jak roleta okienna i zajmują najmniej miejsca na podjeździe z wszystkich rodzi bram. Działanie bramy polega na tym że pancerz zbudowany z aluminiowych lub stalowych profili (wypełnione pianką) zwijany jest na wał (rurę nawojowa) która znajduje się w kasecie. Są one wygodne w eksploatacji , zaopatrzone wyłącznie w napęd elektryczny (zasilany napięciam np. 230 V) może być również sterowane radiowo. Zabezpieczone bramy rolowanej jest blokada uniemożliwiająca jej podważenie oraz dodatkowa blokada mechaniczna zapadki lub zamek z wkładką bębnową. Każda brama jest w komplecie z prowadnicami bocznymi w których porusza się pionowo brama. Wygląd bramy uzależniony jest od rodzaju kształtu i wykończenia pancerza.(profile wypukłe gładkie lub tłoczone lakierowane w kolorach z palety RAL)

Montaż bram rolowanych można wykonać na dwa sposoby przed lub za otworem ( na zewnątrz lub wewnątrz), garaz musi mieć nadproże które umożliwia montaż rolety, ściany budynku powinny być otynkowane i pomalowane a posadzki wykończone ( płytki jeżeli są przeiwdziane również powinny być ułożone ) Po zamontowaniu bramy nie powinno się wykonywać żadnych obróbek tyknarskich ponieważ ewentualne zabrudzenie betonem płaszcza bramy bądź prowadnicy może spowodować nieprawidłową pracę bramy lub uszkodzenie. Nieprawidłowe i niedopuszczalne jest też montowanie bramy na glefy nie są całkowicie wyschnięte

Firma Forte Okna Drzwi
Posiada wykwalifikowane grupy monterskie z wieloletnim doświadczeniem dla których nie ma rzeczy nie do zrealizowania.

Współpracujemy z czołowymi producentami bram takimi jak : Krispol, HORMANN, Wiśniowski, Fart Produkt, Interflex , KMT.